Siirry sisältöön

Kesän kohokohta on taas täällä!

Tänä kesänä seuran kesäpäivät pidetään la 23.7. saunatila Lumihiutaleessa, jossa pääsee pulikoimaan porealtaassa ja saunomaan. Lumihiutaleessa on myös keittiö ja mukavasti sisätilaa, joten huononkin sään sattuessa luvassa on lämmintä kesämeininkiä. Näin tilasta kerrotaan: ”Saunan tunnelma muistuttaa savusaunaa ja sen suuri kivipaasi tarjoaa ihanan pehmeät löylyt. Saunaillan kruunaa upea poreamme, joka löytyy Lumihiutaleen isolta, lasitetulta näköalaterassilta.”

Osoite: Lumitie 7 (Levänen, n. 5 km keskustasta).
Aika: Tervetuloa mestoille klo 16 alkaen. Saunatilasta yöllä poistuttaessa innokkaimmat juhlijat jatkavat keskustan suuntaan.
Ota mukaan: uikkarit, pyyhe ja iloista kesäpäivämieltä, tarvittaessa omia eväitä
Tarjolla illan aikana: Pari-kolme saunajuomaa per nenä, suolaista syötävää (salaattia, patonkia ym. pientä) ja snäksiä
Tervetuloa kaikki seuran jäsenet! Mikäli tiedät olevasi tulossa ja käytät Facebookia, klikkaathan eventissä osallistuvasi, niin osaamme ostaa sopivasti evästä: https://www.facebook.com/events/5164036630356821