Siirry sisältöön
Factoryn jäsen, tervetuloa viettämään seuran pikkujouluja Liikkeelle!
Pikkujoulut käynnistetään crosstraining-sali Sunsetilla leikkimielisen crosstraining-kisailun parissa. Varaa siis sisäliikuntavarusteet mukaan. Kisailu käydään kolmen hengen ryhmissä ja ryhmiä voi halutessaan muodostaa etukäteen tai koota iskujoukkonsa paikan päällä.
Hikoilun jälkeen luvassa on saunomista ja virvokkeita. Seura tarjoaa muutamia (2-3) saunajuomia per nenä sekä suolaista ja makeaa snäksiä. Loppuillasta perinteisesti innokkaimmat suuntaavat vielä seikkailemaan kaupungille.
Huom! Alaikäiset (teini-ikäiset) seuran jäsenet ovat tervetulleita kisailemaan ja saunomaan, mutta pyydämme heitä&huoltajia huomioimaan, että illan aikana tapahtumassa käytetään alkoholia. Pikkujoulut eivät valitettavasti sovi perheen pienimmille treenaajille.
Mikäli käytät Facebookia, klikkaa osallistuvasi tapahtumaan, niin osaamme arvioida eväiden määrää!